Dlaczego w Urugwaju ?

dsc_0241(fot. Daniela Jasińska. Villa Serrana. „Tutaj, cieszymy się spokojem. Przyłącz się!)

Skoro tutaj zawitałeś to pewnie nie przez przypadek poszukujesz informacji o tym niewielkim kraju w Ameryce Południowej, ale niestety polskie źródła dostarczają tylko ogólnikowej wiedzy o 3 milionowej populacji, że klimat umiarkowany, najlepiej rozwinięty kraj na kontynencie i jako jedyny na świecie z całkowitą zalegalizowaną marihuaną.

Trochę więcej można poczytać w Wikipedii, że stolicą jest Montevideo zamieszkałe przez 1,3 miliona ludzi, gdzie około 88% stanowią biali imigranci z głownie z Hiszpanii czy Włoch, monetą obowiązującą jest peso urugwajskie, a językiem oficjalnym hiszpański. Są to natomiast tylko fakty, które w żadnen sposób nie oddadzą charakteru tego niewielkiego kraju wciśniętego między ogromną Brazylię, a rozległą Argentynę.

Ja z mojej strony chcę odpowiedzieć na pytanie jaki jest naprawdę ten kraj i jak się tutaj żyje z perspektywy Polki, która trochę przez przypadek, trochę z chęci spełnienia marzeń o Ameryce Południowej, trochę ze zmęczenia europejskimi wartościami, ale na pewno z miłości do pewnego Urugwajczyka postanowiła porzucić wygodne życie w Polsce i poszukać szczęścia u wybrzeża Rio de la Plata.

Czy Urugwaj jest faktycznie drugim Amsterdamem albo Szwajcarią Ameryki Południowej? Na to pytanie nie odpowiem, jak również nie odpowiem czy życie tutaj jest lepsze czy gorsze od tego w Polsce. Jest po prostu inne. Zapraszam do czytania o tych wszystkich różnicach, ale i o podobieństwach. Zapraszam również do wymiany Waszego doświadczenia związanego z Urugwajem oraz do kontaktu jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości.

Saludos

Daniela

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Dlaczego w Urugwaju ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s